חדשות

Home » חדשות

סיגלית לנדאו | הים הבוער

מוזיאון ישראל, ירושלים

6 באוקטובר 2022 – 17 ביוני 2023
אוצר: אמיתי מנדלסון
עוזר לאוצר: רותם זוטא
מעצב: איל רוזן
הבניין לאמנות מודרנית ולאמנות עכשווית ע״ש נתן קמינגס

סיגלית לנדאו מסכמת שני עשורים של יצירה בים המלח – מקום שהוא עבורה מקור השראה, מאגר של אנרגיה ויצירתיות אדירה.
ממעמקיו יצרה לנדאו עבודות בעלות יופי עצום ועושר רעיוני, הנוגעות ביחסים שבין המוות לחיים, בין פצע למרפא, בין הרס לתקווה.

התערוכה רחבת ההיקף כוללת עבודות נבחרות ממכלול עשייתה של לנדאו בים המלח: מיצבים מרהיבים של חפצים שהושקעו במי הים, עבודות וידאו ותצלומים.
לצד פרויקטים משני העשורים האחרונים, יוצגו לראשונה עבודות חדשות שיצרה לנדאו בים המלח.
חלק מרכזי של התערוכה יוקדש לגשר מעל ים המלח, שאותו מתכננת האמנית שנים רבות.

"היום קוראים לו אחד הגדולים, אבל קל לשכוח שפעם לא החזיקו מאורי ריזמן" | ביקורת על תערוכתו של ריזמן בגלריה חזי כהן, מאת אבי פיטשון, הארץ

ביקורת על תערוכתו של אורי ריזמן בגלריה חזי כהן, מאת אבי פיטשון, הארץ

תקציר: "קשה יהיה לתאר את הכתרתו-בדיעבד של ריזמן למאסטר כחלק מנרטיב ההגמוניה הגברית. כמעט להיפך: זה דווקא האופי החמקמק של ציוריו שהקשה לשים אליו לב בחייו. מיני רטרוספקטיבה חדשה ממחישה זאת. […] גלריה חזי כהן, שמציינת 30 למותו של הצייר אורי ריזמן (1991-1924) עם תערוכה מעבודותיו שקובצו מאוספים אחדים, מתארת אותו כאחד "מגדולי האמנים הישראלים שבמורשתו מכונן עד היום את מסורת הציור בישראל", ואת עבודותיו כ"איקוניות בתולדות האמנות הישראלית". התערוכה הזאת מבורכת. הייתי מודע באופן מטושטש-מה לכך שריזמן לא בדיוק נחשב קנוני רוב ימי חייו, דבר שהשתנה בערוב ימיו ולאחר מותו, וההזדמנות לחזות בכזה מקבץ של אוריגינלים שלו מרגשת בהחלט.

נקודת האמצע הריזמנית, שבאה לידי ביטוי בציורי הנוף שלו, בין הפיגורטיבי למופשט ובין המאדיר את המקומי לתר אחר נוף פנימי, היא המפתח לגדולתו. […] עם זאת, אלה דווקא הפורטרטים של ריזמן ששובים אותי יותר. הטקסט המלווה בגלריה, מאת מאשה גולדין, נוהה יותר אחרי הנופים ואפשר להבין – בהם כאמור בא לידי ביטוי בצורה המובהקת ביותר "הסף שבין צמצום גדול לבין מתן דרור לרגש עז". התערוכה אף מדגימה זאת בהצגת "נמל תל אביב", ציור נוף משנות ה-50, שלמרות שהפרספקטיבה והעומק שבו אינם משוללי קומיקסיות, הם רחוקים מאוד ממשטחי הכתם שלו החל מעשור אחד קדימה. כשזה נוגע לציורי האירוטיזציה של נופי הארץ ("הר אשה" ו"נוף אשה" מהסיקסטיז) אני בכל זאת קצת מסכים עם הביקורת הקונספטואלית.

הדיוקנאות, לכאורה אוניברסליסטיים יותר, מעירים בי לאומנות לוקאל-פטריוטית לבוהמייניות עירונית מקומית של המאה שעברה מצד אחד, ומחברים אותי בקלות-יתר לאותו "רגש עז", בייחוד כשההשפעה הבייקונית על ריזמן ניכרת (בפורטרטים גבריים ונשיים משנות ה-70), מצד שני. וכדי להסיר ספק, אצהיר (בכנות, לא במטרה להתגרות): אני מעדיף חלק מהדיוקנאות של ריזמן על פני חלק מאלה של בייקון האהוב. אלה מהם שפחות גרוטסקיים מהשראתם, מסתוריים יותר."

אלון קדם, חמודי טורס

"חמודי טורס", תערוכת יחיד ראשונה לאלון קדם בגלריית חזי כהן

אוצרת: דליה לוין

פתיחה: חמישי, 22 באוגוסט, 2019, בשעה 20:00

נעילה: 21 בספטמבר, 2019

בני אפרת | פתיחת תערוכה

Double X – בני אפרת בתערוכת יחיד ראשונה בגלריה חזי כהן

פתיחה: יום חמישי 18.10.18 בשעה 20:00

נעילה: 25 בנובמבר

 

מועדי פתיחה בחגים

פתיחה של שתי תערוכות חדשות בגלריה חזי כהן

פתיחת שתי תערוכות חדשות

ביום חמישי ה-3 למאי פתיחת שתי תערוכות חדשות מ-20:00-23:00 :

Communication Brealdown- שי קון, תומר גניהר וקאמי בונייה (בחלל המרכזי)

לכרות שמיים- גלעד כהנא (גלריה עליונה)

 

מועדי פתיחת הגלריה בפסח

שעות הפתיחה המיוחדות לחג:
ו׳-ש׳, 30-31 במארס: סגור
א׳-ה׳, 1-5 באפריל: 10:30-19:00
ו׳, 6 באפריל: 10:00-14:00
ש׳, 7 באפריל: סגור
ד'-ה', 18-19 באפריל: סגור

 

אורי קצנשטיין, PrePast | פתיחה של תערוכת יחיד

ביום חמישי ה- 25.1.18, בשעה 20:00 תפתח בגלריה חזי כהן תערוכת יחיד חדשה של האמן אורי קצנשטיין – PrePast, באוצרותה של עפרה חרנ"ם.

בפעם הראשונה מזה מספר שנים, יציג האמן גוף עבודות חדש העוסק בנושאים של זמן, זהות, טראומה וזיכרון. ארועי פרפורמנס על ידי האמן יתקיימו ביום חמישי 1.2.18 בשעה 20:00, וביום שבת 3.3.18 בשעה 12:00.

 

אורי קצנשטיין | פרפורמנס

הראשון מבין שני אירועי מיצג בגלריה:
אחיות, אפיזודה ראשונה – מופע סולו אלקטרואקוסטי

שבת, ה-3 וה-24 בפברואר, 12:00

*הגלריה תפתח בשעה 12:00 לכבוד המופע. התערוכה תחזור לפעילות רגילה מיד בתום האירוע

 

טל ירושלמי, חול בעין | פתיחת תערוכת יחיד

גוף עבודות חדש שצמח בשנה האחרונה ומיצב שנעשה בתוך חלל הגלריה.

ירושלמי מציירת חפצים שימושיים ויומיומיים שנוצרו דרך מלאכות מסורתיות. דרך החפצים היא מנסה להפעיל מחדש דבר מה שיש לו עבר, אבל אין לו עתיד ומייצרת פרשנות חדשה לחפץ שהפסיק לתפקד.

אוצרת: עפרה חרנ"ם

פתיחה: יום חמישי, ה-14 בדצמבר, בשעה 20:00
נעילה: יום שבת, ה-20 בינואר.

 

תערוכת יחיד חדשה וקטלוג מקיף לאמן הגלריה רון עמיר

גלריה חזי כהן מברכת את רמי מימון לרגל זכייתו בפרס שרת התרבות והספורט בתחום האמנות הפלסטית לשנת 2015.

מנימוקי השופטים להענקת הפרס: עבודתו הענפה והמוגבשת דנה בשאלות מהותיות הנוגעות למדיום הצילום ולמעמדו המשתנה של התצלום לאורך השנים, תוך חשיפת מנגנוני הייצור והשליטה הקשורים בצילום בפרט, ובשדה האמנות והתרבות בכלל. הוא מעניק עיבוד עכשווי ודיגיטלי לדימויים שצברו כוח ועוצמה מתוך תרבות הצריכה, תולדות האמנות ותולדות הצילום. עבודתו מתאפיינת בחושניות אסתטית ובמוקפדות, ובחיבור בין עבודות של צילום ישיר לבין הצבות חומריות בחלל הכוללת אובייקטים ואלמנטים אדריכליים… כך שהחלל הופך לאובייקט.

 

ציבי גבע | תערוכת יחיד חדשה

ציבי גבע בפתיחת תערוכת היחיד חדשה הֶדֶף
יום חמישי, ה-12 באוקטובר
גלריה אלברטז בנדה, ניו-יורק
התערוכה תוצג עד ה-18 בנובמבר

 

אריק מירנדה | תערוכת יחיד חדשה

אריק מירנדה בתערוכת יחיד חדשה בשם Change, בחלל של קפה מרסנד המיתולוגי.

בתערוכה מציג מירנדה סדרה של רישומים על גבי צילומים, כפרויקט מיוחד לכבוד שבוע הגאווה של תל אביב.

 

השקת הספר Further Reading | רמי מיימון

גלריית חזי כהן שמחה להזמינכם לאירוע השקת הספר 'Further Reading' של האמן רמי מיימון.
בספר מפרק מיימון  ובונה מחדש את התערוכה שהציג במוזיאון תל אביב ומופיעים בו טקסטים שנכתבו ד"ר רפאל זגורי- אורלי וד"ר יוסף כוהן.
ההשקה תתקיים בנוכחות האמן ובהשתתפות המעצבים והכותבים של הקטלוג.

 

איתי קמינר | לאו ריי | שתי תערוכות סולו חדשות

On Thurday, April 27, 8pm, we will be opening two new solo shows:

Grounding – solo exhibition by Etay Kaminer, curated by Yael Katz Ben Shalom. Kaminer aims onto what is reduced into private scenarios – dramatic but not theatrical – an outcome of multiple situations, feelings, sensations and everyday opportunities.

Collages – solo exhibition by Leo Ray. In this exhibition, Ray presents collage works he had created over the past two years. These works stand out in Ray's oeuvre, who is known for his colorful and vibrant oil paintings. This is the first time Ray exhibits his works in his medium to the public.

facebook event

 

איתי קמינר | לאו ריי | שתי תערוכות חדשות

ביום חמישי, 27 אפריל, בשעה 20:00, יפתחו שתי תערוכות חדשות בגלריה:

הארקה – תערוכת יחיד לאמן איתי קמינר, אוצרת: יעל כץ בן שלום. קמינר מכוון אל מה שמצטמצם אל תוך סצינות פרטיות – דרמטיות אך לא תיאטרליות – וזאת מתוך ריבוי מצבים, רגשות, תחושות, והזדמנויות מהיומיום.

קולאז'ים – תערוכת יחיד לאמן לאו ריי. בתערוכה זו מציג ריי עבודות קולאז' שיצר בשנתיים האחרונות. עבודות אלו יוצאות דופן בגוף העשייה של ריי, המוכר בעיקר בזכות ציורי השמן הצבעוניים שלו, וזו היא, למעשה, הפעם הראשונה בה יחשפו עבודותיו במדיום זה בפני הציבור הרחב.

לדף האירוע

 

מאיר פיצ'חדזה | זמן שקיעה | פתיחה 9.3

גלריה חזי כהן גאה להציג תערוכת יחיד לאמן מאיר פיצ'חדזה (2010-1955). תערוכה זו התגבשה בתהליך עבודה משותף עם משפחתו של האמן ונציגי עזבונו. מוצג בה מנעד עבודות הכולל דימויים אישיים ואינטימיים, כמו סדרת עבודות צבעי מים יחודיות ופחות מוכרות, יחד עם עבודות איקוניות כסדרות של צילומי המשפחה ומכתבי הילדים,  ציורי "פרחי המוות," עבודותיו המופשטות ועוד.

פתיחה: חמישי, 9 מרץ 2017, בשעה 20:00
נעילה: שבת, 22 אפריל 2017

אירוע פייסבוק

 

מאיר פיצ'חדזה | זמן שקיעה | שיח גלריה עם יהודה פרובכרואי

ביום שישי, 21 אפריל, בשעה 12:00 נארח את יהודה פרובוכראי לשיח גלריה עם עבודתיו של מאיר פיצ'חדזה בתערוכה 'זמן שקיעה'.

תערוכה זו התגבשה בתהליך עבודה משותף עם משפחתו של האמן ונציגי עזבונו. מוצג בה מנעד עבודות הכולל דימויים אישיים ואינטימיים, כמו סדרת עבודות צבעי מים ייחודיות ופחות מוכרות, יחד עם עבודות איקוניות כסדרות צילומי המשפחה ומכתבי הילדים,  ציורי "פרחי המוות," עבודותיו המופשטות ועוד. התחביר של התערוכה הנוכחית מתחקה אחר התנועתיות הסבוכה של סגנונו של פיצ'חדזה, או, בעצם, של היעדר-הסגנון המנוסח מתוך עמדת המסרב.

אירוע פייסבוק

 

ניר הראל | חמש תחנות | גלריה קו 16

ניר הראל משתתף בתערוכה הקבוצתית 'חמש תחנות' המוצגת כעת בגלריה קו 16.

התערוכה, באוצרות קרני ברזילי, מתייחסת למקום, לעיר ולגלריה, תוך שימת דגש על הדרך אליה כפי שמצטיירת לאורך הקו הדמיוני של אוטובוס מס' 16 המוביל ממרכז תל אביב למרכז הקהילתי בו הגלריה ממוקמת. בעבודות המוצגות בתערוכה, האמנים מגיבים ומאירים מגוון רחב של מבטים, דעות ורעיונות הנוגעים לחיי היומיום בסביבה העירונית-מקומית. כמה מהם מעלים לדיון היבטים פוליטיים וקונקרטיים, כגון מיקומה של הגלריה ביחס לעיר, בעוד אחרים מציפים היבטים מטאפוריים הקשורים בקו.

נעילה: 27.4.17

 

שיח גלריה עם האמנית ערגה יערי-ויצמן

ביום שישי ה-10 לפברואר בשעה 12:00 נארח את האמנית ערגה יערי-ויצמן והאוצרת עפרה חרנ"ם לשיחה על עבודת הווידאו OBSERVATION המוצגת בימים אלה בגלריה.

העבודה מבקשת לחשוף את איברי המין הנשיים והגבריים ולהתבונן בגופים המופיעים בסרט בעודם נעים בחלל ובמסך המפוצל, לבחון מחדש את הדברים בעזרת מבט שנע בין מיקוד להפשטה ובין המוכר למנוכר.

לדף האירוע

 

רון עמיר | ערגה יערי-ויצמן | פתיחה של שתי תערוכות חדשות

ביום חמישי, 19 בינואר, בשעה 20:00 נפתח שתי תערוכות חדשות:

בחלל התחתון תפתח התערוכה "פני הדברים" – תערוכת היחיד השנייה בגלריה לצלם רון עמיר, אוצרת: עפרה חרנ"ם.

בחלל העליון – ערגה יערי-ויצמן תציג את עבודת הוידאו "Observation".

מוזמנים לבוא!

 

רון עמיר – תערוכת יחיד במוזיאון ישראל, ירושלים

בשלוש השנים האחרונות מתעד רון עמיר בצילום ובווידאו את אלפי מבקשי המקלט מאריתראה ומסודאן המוחזקים במתקן השהייה "חולות" שבנגב.

סגנונו הדוקומנטרי הייחודי של עמיר מגיע לשיא בתצלומים אלה, המתאפיינים במעורבות פעילה בחיי המצולמים ובחשיפת הנסתר מן העין הציבורית.

אוצר: נועם גל

פתיחה: 20 בדצמבר, 19:00

נעילה: 20.4.2017

 

עמ' התערוכה במוזיאון ישראל

 

 

Klone בגלריה חזי כהן – תערוכת יחיד חדשה

גלריה חזי כהן שמחה לארח את האמן Klone  בתערוכת היחיד החדשה "זיכרון של עץ, שכחה של אדמה".  

Klone מבקש לחקור את האופן שבו זהות מוגדרת בזמן ובמקום ספציפיים. בשפתו החזותית הייחודית הוא מייצר נרטיב של חיפוש זהות שגיבורו הוא הטייל, הנווד, המהגר או הפליט. עבודת המיצב הרב תחומית בגלריה נפרשת בפני הצופה כנרטיב קולקטיבי של חיפוש, בו כל אחד יכול למצוא את הד-צעדיו שלו.

פתיחה: יום חמישי, ה-1 בדצמבר 2016, בשעה 20:00.

נעילה: ה-7 בינואר, 2017

 

שיח גלריה עם שרונה אליאסף

ביום שישי, ה-25 בנובמבר, בשעה 11:00 נערוך בגלריה שיח עם האמנית שרונה אליאסף, המציגה בימים אלה את תערוכת היחיד שלה 'Making Ends Meet'.

 

נוגה שטיינר | פתיחה

אמנית הגלריה נוגה שטיינר משתתפת בתערוכה זוגית של צילום.

הפתיחה ב-09.09.2016, בגלריה CIRCLE 1, ברלין.

יעוץ לתערוכה: יורגן הרטן

שטיינר מתמקדת באופיה של אינטימיות, שלתפיסתה מייצגת משהו אנושי ואוניברסלי. היא מציגה תמונות שצולמו במוסד ליתומים וילדים שזקוקים לטיפול (בית לילדים מיוחדים) ברובנו, אוקראינה.

 

ניר הראל בתערוכה קבוצתית במוזיאון בת ים

אמן הגלריה ניר הראל משתתף בסבב התערוכות השני של ילדים רוצים קומוניזם במוזיאון בת ים.

פרויקט משותף עם שורה של מוסדות ואמנים שונים ברחבי העולם, וכולל לצד התערוכות גם הרצאות, מיצגים, הקרנות ופירסומים לכל אורך שנת 2016. המוסדות השותפים כוללים את Tranzit שבפראג, VCRC בקייב, Free/Slow University בוורשה, State of Concept באתונה, Škuc Gallery בלובליאנה ומובי.

אירוע פייסבוק

 

גסטון צבי איצקוביץ ביריד האמנות Loop ברצלונה

גלריה חזי כהן שמחה לבשר על השתתפותו של אמן הגלריה גסטון צבי איצקוביץ ביריד האמנות LOOP, ברצלונה.ביריד יציג איצקוביץ את עבודת הוידיאו טקסי חולין העוסקת בשאלות של קונפליקט, תרבות והיסטוריה במרחב המקומי.

2-4 ליוני
Carrer Pelai 28 Barcelona

ניר הראל בתערוכה במרכז האמנות רדטורי

אמן הגלריה ניר הראל משתתף בתערוכה הקבוצתית Made in Israel, אשר תוצג במרכז רדטורי בגואנגג'ואו, סין.

התערוכה מציעה פרספקטיבה חדשה על המרחב הגיאוגרפי והתרבותי של סין כמעצמה כלכלית עכשווית.

אוצר: יניב שפירא
עד ה-24 ביולי

 

סיגלית לנדאו בפסטיבל וינה

אמנית הגלריה סיגלית לנדאו מציגה בפסטיבל האביב בוינה את Sorrow Grove– תערוכה מקיפה מעבודות הוידיאו שלה.

ורדית גרוס, אוצרת ומנהלת ארטפורט, על התערוכה: "מזה שני עשורים סיגלית לנדאו משחקת עם גבולות. היא מזיזה אותם, מות אותם, לעיתים קרובות מחברת אותם. רטרוספקטיבת הוידיאו של לנדאו בפסטיבל האביב של וינה היא הזדמנות להסתכל על הגבולות הללו מקרוב ולבחון את ה-DNAהייחודי של העבודה של לנדאו דרך התמונות הנעות שהיא יוצרת."

עד ה-19 ביוני

 

יאן טיכי במוזיאון מאנה-כץ, חיפה

אמן הגלריה יאן טיכי משתתף בתערוכה הקבוצתית מוטיב חוזר בכלי קודש ובאמנות עכשווית המוצגת במוזיאון מאנה-כץ, חיפה.

בתערוכה מוצגות יצירות יודאיקה מאוסף המוזיאון לצד יצירות אמנות עכשווית.

נעילה: 24 לספטמבר, 2016

אוצרת: סבטלנה ריינגולד

אתר התערוכה

 

גלריה חזי כהן ביריד האמנות ארט קלן 2016

גלריה חזי כהן תשתתף ביריד האמנות ארט קלן בחודש אפריל הקרוב בקלן, גרמניה.

הגלריה תציג עבודות של האמנים מדלן בושאן, דארן גואינז וגסטון צבי איצקוביץ.

אולם 11, קומה 3, ביתן B-018
14-17 אפריל, 2016

בואו לבקר!

 

רמי מימון בתערוכה 'אופק חדש לאופקים חדשים', המשכן לאמנות עין חרוד

גלריה חזי כהן ביריד האמנות The Armory Show, ניו יורק

גלריה חזי כהן תשתתף ביריד האמנות The Armory Show שיתקיים בחודש מרץ הקרוב בניו-יורק.הגלריה גאה להציג תצוגת יחיד מעבודותיה של סיגלית לנדאו, פסלת ואמנית מולטי-מדיה מהמובילות בישראל, באוצרותו של משה ניניו.

בואו לבקר אותנו:

Hezi Cohen Gallery, Booth #516, Piers 92-94
3-6 March, 12pm to 7pm.

אמן הגלריה רון עמיר הוא הזוכה בפרס מפעל הפיס לאמנויות ולמדעים ע"ש לנדאו לאמן בתחום האמנות חזותית לשנת 2015

גלריה חזי כהן מברכת את האמן רון עמיר לרגל זכייתו בפרס מפעל הפיס לאמנויות ומדעים ע"ש לנדאו, לאמן בתחום האמנות החזותית לשנת 2015

מנימוקי השופטים להענקת הפרס: מהצלמים הבולטים בצילום הישראלי בשנות ה-2000.

יצירתו מתמקדת במקומות וקהילות ספציפיים, אך לא כמביט אלא עם מעורבות ומחויבות ארוכת שנים.

עמיר עושה שימוש בצילום כמכשיר במאבק להכרה וליצירת קירבה ושיתוף.

עבודתו רואה במצולמים חלק משמעותי מתהליך היצירה.

הצילום של עמיר עכשווי באופן מובהק, וכמו אמנים אחרים ברחבי העולם, תובע בעזרת המדיום חשיבה מחדש על ניהול דיאלוג עם הסביבה, מעורבות, עניין וסקרנות.

 

רון עמיר – זוכה פרס מפעל הפיס לאמנויות ע"ש לנדאו לשנת 2015

רון עמיר הוא מהצלמים הבולטים בצילום הישראלי בשנות האלפיים.

יצירתו מתמקדת במקומות וקהילות ספציפיים, אך לא כמביט אלא כאמן בעל מעורבות ומחוייבות ארוכת שנים.

עמיר עושה שימוש בצילום כמכשיר במאבק להכרה וליצירת קירבה ושיתוף.

עבודתו רואה במצולמים חלק משמעותי בתהליך היצירה.

הצילום של עמיר עכשווי באופן מובהק, וכמו אמנים אחרים ברחבי העולם תובע בעזרת המדיום חשיבה מחדש על ניהול דיאלוג עם הסביבה, מעורבות, עניין וסקרנות.

 

צוות השופטים: גלעד מלצר, רותי גינזבורג, רותי דירקטור

עוזי צור על התערוכות של אורי רדובן ודארן גואינז בגלריה חזי כהן

בתערוכה 'פרפרנליה', "אורי רדובן מרכיב מעבודותיו גוף המתפקד כתצוגה מרשימה של יכולותיו הפלסטיות השונות להציג באופן אירוני ומבריק שעטנז של מקורות השפעה שונים. בעולם של שיעתוק והכפלה מהירים עובד רדובן להכעיס באופן ידני, ארכאי במתכוון, הלועג לקלות הבלתי נסבלת של הנגישות הווירטואלית."
תערוכתו של דארן גואינז 'Command Shift 4' נדמית "לגירסת חלום של פס הייצור התעשייתי מהחלום האמריקאי האפוף בוהק חיצוני ורהב גדול מהחיים. לפני הצופה נפרשת ההצבה היפהפייה של הפסלים במרחב החלל והעבודות שעל הקירות מסביב — כשהם מנהלים ביניהם דיאלוג צורני־הנדסי של דמיון ושוני המתאחדים תחת אותה כיפה אותו מותג."

 

מדלן בושן מציגה ב-Neue Galerie Gladbec, גרמניה

אמנית הגלריה מדלן בושן תציג יחד עם האמן אנדי הופ 1930 תערוכה זוגית חדשה ב-Neue Galerie Gladbec, בגלאדבק, גרמניה.

התערוכה 'ESCAPEMENT' בוחנת את האיזון המשתנה-תמידית בכל תנועה מכאנית, תמיד בתזוזה – חומק אך עמיד בכל נקודת זמן. שני האמנים עוסקים יחד בחקירה הרפתקנית של זמן וידע, המדמיינת נקודת התכה בה זרם הזמן מהעבר חודר את ההווה והעתיד, ולהיפך – עד להתלכדותם לאחד.

11 בספטמבר עד 23 באוקטובר 2015

אתר

 

רונה שטרן מציגה ב-MeetFactory בפראג

אמנית הגלריה רונה שטרן תציג בגלריית ה-MeetFactory בפראג במסגרת התערוכה הקבוצתית "Objectonomy: The Economy of the Object", באוצרותה של סאלי הפטל נוה.

התערוכה מבקשת לבחון את המנגנון הכלכלי של האובייקט המסחרי באמנות העכשווית דרך עבודתם של עשרה אמנים מישראל ומצ'כיה. התערוכה נשלטת על ידי שפע של מוצרי צריכה מוכרים וזמינים מהספירה הביתית והיומיומית, אשר דרכם נחשפת מערכת היחסים המורכבת בין החברה לתרבות הצריכה, מערכת יחסים הנעה בין משיכה לדחייה.

3 בספטמבר – 11 באוקטובר 2015

אוצרת: סאלי הפטל נוה

לאתר התערוכה

 

אמן הגלריה רמי מימון הוא הזוכה הראשון בפרס לורן ומיטשל פרסר לצלם ישראלי צעיר, 2015

גלריה חזי כהן מברכת את האמן רמי מימון לרגל זכייתו בפרס לורן ומיטשל פרסר לצלם ישראלי צעיר 2015, המוענק השנה לראשונה על ידי מוזיאון תל אביב לאמנות. הפרס יכלול תערוכת יחיד במוזיאון.

מנימוקי השופטים להענקת הפרס: הצילום של רמי מימון עוסק בבחינה של ייצוגים ומוסכמותיהם בתרבות ובאמנות.

עבודתו מתאפיינת בחיבור מקורי ועדין בין עבודות צילום לבין הצבות חומריות מורכבות ועוסקת בחקירה מעמיקה ומסועפת של מדיום הצילום ומעמדו המשתנה לאורך השנים, של התצלום כאובייקט, כסימן וכסמל.

מהתייחסותו למנגנוני הייצור והשליטה הנחשפים מתוך הקשרים לתולדות הצילום ולשדה האמנות והתרבות, מתעוררות שאלות של זהות ומהות הנטענות בהיבטים פסיכולוגיים, רגשיים, אישיים וקולקטיביים ונקשרות למושגים של מקור, שעתוק ואופני ניסוח והפצה של דימויים.

מימון עוסק בחיבור בין צילום ופיסול ובהצבותיו משולבים אמצעי תצוגה מעולם העיצוב והאדריכלות.

 

סיגלית לנדאו ב-MACBA, ספרד

סיגלית לנדאו משתתפת בתערוכה 'Desires and Necessities: New Incorporations to the MACBA Collection', המוקדשת לרכישות חדשות מאוסף המוזיאון לאמנות עכשווית, ברצלונה.

אוצר: ברטומאו מארי

פתיחה: 18.6.2015

אתר המוזיאון

 

רון עמיר ב-KW מרכז לאמנות עכשווית, ברלין

אמן הגלריה רון עמיר ישתתף בתערוכה "FIRE AND FORGET. ON VIOLENCE" ב-KW מרכז לאמנות עכשווית, ברלין, שתפתח ב-14 ביוני.

שם התערוכה לקוח מהביטוי הצבאי "שגר ושכח" המתייחס למערכות נשק המשוגרות ממרחק בטוח אל עבר האויב, ומגיעות למטרה באופן עצמאי. זוהי נקודת המוצא לתערוכה, המבקשת לבחון מוסכמות הנוגעות למלחמה וכח. התערוכה תעסוק בשינוי במימדי האלימות המגיע עם בד-בבד עם הצטרפותן של טכנולוגיות חדשות לאמצעי הלחימה.
14 ביוני – 30 באוגוסט 2015
אוצרים: אלן בלומנשטיין ודניאל טיראדליס

סיגלית לנדאו מציגה את 'Better Place' ב- cellule516

סיגלית לנדאו מציגה פרוייקט חדש, בהשתתפות יותם פרום ואייל סגל, במסגרת שהות-אמן ב-cellule516 – Inhabited Art Zone, מרחב עשייה אמנותית שהינו חלק מפרויקט המגורים השיתופי “Unité d'Habitation” שתוכנן על-ידי לה-קורבוזייה.

הפרויקט "Better Place" לוקח את שמו מהחברה הישראלית למכוניות חשמליות אשר ניסתה לייצר עולם טוב יותר בו מכוניות פועלות ללא דלק. בראייה רחבה יותר, סיגלית לנדאו מעלה בפרויקט זה שאלות בנוגע לרלוונטיות, לנאיביות, ולסכנות שבחשיבה על שינוי דרך "האוטופיות הגדולות" של המאות ה-19 וה-20.

30 במאי עד 29 באוגוסט, 2015

לאתר

 

ניר הראל במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית

אמן הגלריה ניר הראל יציג את העבודה "כדורי החוק" במסגרת התערוכה "מעבר זמני – שהות-אמן על שם ברונר" במוזיאון הרצליה לאמנית עכשווית.

בתערוכה יוצגו עבודות של 12 אמנים ישראלים וגרמנים שהשתתפו בתוכנית שהות-אמן בשנתיים האחרונות. במרכז עבדותו של ניר הראל שני כדורים עטופים דימוי פנורמי, הנגלה במלואו דרך פעולת המשחק בחלל.

פתיחה: יום שבת ה-30 במאי 2015, בשעה 20

לעמוד התערוכה באתר המוזיאון

 

מת'יו צ'יימברס במוזיאון לאמנות עכשווית בבולדר, ארה"ב

אמן הגלריה מת'יו צ'יימברס משתתף בתערוכה הקבוצתית 'Flatlander' במוזיאון בולדר לאמנות עכשווית.

דרך עבודתם של עשרה אמנים תערוכה זו חוקרת כיצד מערכת היחסים הקומפולסיבית שלנו עם המסך השטוח ועם האינטרנט שינו את תפיסתנו את העולם.

אוצרת אורחת: פאטי אורטיז

21 במאי עד ה-13 בספטמבר, 2015

לאתר התערוכה

 

רון עמיר במוזיאון אשדוד לאמנות – הים האחרון

אמן הגלריה רון עמיר ישתתף בתערוכה 'הים האחרון' שתפתח במוזיאון אשדוד לאמנות ב-6 ביוני.

התערוכה תפתח במסגרת אירועי פסטיבל מדיטרנה שמתקיים זו השנה השלישית בהיכל לאמנויות הבמה אשדוד, תבקש לבחון את הופעתו של הים התיכון באמנות הישראלית העכשווית בזיקה להיסטוריה של האמנות המקומית.

6 ביוני 2015 – 13 באוקטובר 2015

אוצרת: רוני כהן-בנימיני

לאתר התערוכה

 

גלריה חזי כהן ביריד האמנות ארט קלן 2015

גלריה חזי כהן שמחה לבשר על השתתפותה ביריד האמנות ארט קלן 2015, שייערך בקלן, גרמניה, בתאריכים ה-16 עד ה-19 באפריל, 2015.
הגלריה תציג ביריד עבודות של האמנים אנדריאס גולינסקי, נחום טבת, מת'יו צ'יימברס ועמית קבסה.
מחכים לפגוש אתכם באולם 11.3, ביתן A19.

גלריה חזי כהן מברכת את אמן הגלריה ניר הראל לרגל זכייתו בפרס אפשטיין לפיסול

הפרס יוענק על-ידי מוזיאון בת ים ומשפחת אפשטיין ביום רביעי ה-25 במרץ במסגרת פתיחת התערוכה "הסצינה הבת-ימית" במוזיאון בת ים.

מנימוקי השופטים:
"עבודותיו של הראל, בהן חומרים יומיומיים עוברים שינוי לכדי מודלים תלת-מימדיים, חוצות את הגבולות שבין ציור ופיסול ומציעות איכות חושית שחורגת מהתפיסה הסטאטית שלנו לגבי דברים וחפצים. הסביבות הוירטואליות והחזותיות שלו מעודדות התנסות וחיבור בין הצופים למוצגים ובין הצופים לבין עצמם"

לאירוע הענקת הפרס

 

אמן הגלריה רמי מימון בגלריה Amelie A. Wallace ב-SUNY college, NY

אמן הגלריה, רמי מימון, ישתתף יחד עם אייל וייזר בתערוכה הקבוצתית "Third Generation in Global Persepctive: Past and Present in Contemporary Video Art" בגלריה Amelie A. Wallace, אשר ב-SUNY College, ניו יורק.
התערוכה, באוצרותה של ד"ר אילת זוהר, מאגדת עבודות וידיאו של שבעה אמנים מהארץ ומחו"ל, אשר המשותף ביניהם הוא העיסוק בזכרונות של טראומת מלחמה מנקודת המבט של בני דור שלישי לטראומה.
בתערוכה יציגו וייזר ומימון את עבודת הוידיאו המשותפת שלהם – "מרחב".
התערוכה תפתח ב-12 בפברואר ותמשך עד ה-14 באפריל, 2015

 

גלריה חזי כהן מברכת את רמי מימון לרגל זכייתו בפרס רודין לצילום

הפרס מוענק מדי שנתיים במסגרת מוזיאון נורטון לאמנות, ווסט פאלם ביץ', פלורידה.

רמי מימון נבחר למועמדות לפרס על ידי האמן והצלם עדי נס, והתמודד על הזכייה מול שלושה צלמים נוספים מרחבי העולם.

ההחלטה על הזוכה התקבלה בידי וועדת המחלקה לצילום של מוזיאון נורטון, בהנחייתם של הופ אלסוונג, מנכ"לית המוזיאון, טים ב. רייד, אוצר המחלקה לצילום ובת' רודין דה-וודי, חברת הוועדה ומייסדת הפרס לזכרו של אביה המנוח, לואיס רודין.

תערוכה מעבודותיהם של ארבעת המועמדים, מוצגת בימים אלו במוזיאון נורטון, ותהיה פתוחה לקהל עד ה-11 בינואר 2015. מבחר מתוך התצוגה יצורף לאוסף הקבע של המוזיאון.

 

Phoenician Sand Dance' – תערוכת יחיד חדשה לסיגלית לנדאו במוזיאון לאמנות עכשווית, ברצלונה (MACBA)

התערוכה עוקבת אחר היחס המתפתח בין פני השטח לפעולה הפרפורמטיבית בעבודתה של לנדאו, דרך שלוש-עשרה עבודות וידיאו נבחרות, מסוף שנות ה-90 ועד היום.

פתיחה: יום חמישי, 20 בנובמבר 2014
21 בנובמבר 2014 – 15 בפברואר 2015

אוצר: ברתומאו מארי

לאתר המוזיאון

גלריה חזי כהן ביריד האמנות ארטיסימה 2014

גלריה חזי כהן שמחה לבשר על השתתפותה ביריד האמנות ארטיסימה, שייערך בטורינו ב-7 עד ה-9 בנובמבר, 2014.

הגלריה תציג ביריד עבודות של האמנים לותר המפל, שי קון, סיגלית לנדאו ורמי מימון.

מחכים לפגוש אתכם באולם המרכזי, ביתן מס' 1 במעבר Pink A.

לאתר היריד

תערוכה חדשה של נגה שטיינר

תערוכה חדשה בהשתתפות אמן הגלריה עמית קבסה במוזיאון אשדוד לאמנות

אמן הגלריה, עמית קבסה, ישתתף בתערוכה קבוצתית חדשה שתפתח ב-24.5 במוזיאון אשדוד לאמנות. התערוכה "עד שתצא מקולי" מתפקדת כתמונת מראה של דור שני ושלישי להגירה, העוסק במרחב המקומי כמרחב פרטי, ומתמודד עם שאלות זהות.

עד שתצא מקולי

מוזיאון אשדוד לאמנות החל מה-24.5

אוצרים: יובל ביטון ורוני כהן-בנימיני

 

"ניסטגמוס" – מיצג חדש של רמי מימון ואייל ויסר במינכן

אמן הגלריה רמי מימון מעלה החודש, יחד עם הכותב והבמאי אייל וייזר, מיצג חדש בשם "ניסטגמוס" ב-Volks Theater במינכן. המיצג הוא תגובה אמנותית עכשווית לתערוכות ה-"Great German Art" וה-"Degenerate Art" שהוצגו בגרמניה ב-1937, ומתרחשת על הגבול שבין תיאטרון לגלריה, בין משחק ופרפורמנס.

כתיבה ובימוי: אייל ויסר

קונספט ויזואלי ועיצוב במה: רמי מימון

לאתר

 

A new solo exhibition and an extensive catalogue to gallery artist Ron Amir

Hezi Cohen Gallery congratulates artist Rami Maymon on receiving the Minister of Culture and Sport's Visual Art Award for 2015.

Prize committee considerations: His extensive and cohesive work explores issues regarding the essence of the photographic medium, and the changing status of the photographic image, while exposing the production and power mechanisms dominating photography in particular, as well as the wider field of art and culture… His work is characterized by aesthetical sensuality and meticulous treatment, and by integration of direct photography with material installations in space that include objects and architectural elements… so that space becomes an object.

 

קטלוג חדש ומקיף לאמן אנדריאס גולינסקי

גלריה חזי כהן שמחה להודיע על הוצאת הקטלוג החדש והמקיף לעבודתו של האמן אנדריאס גולינסקי, Die Lücke, die der Kasten lässt, בהוצאת קטלר.

הקטלוג מציג מיצבים של גולינסקי, בתוספת תוכניות, מסמכים וטקטסטים מאת בנדיקט בוסיין, אורי דסאו וסנדרה דיכטל.

לאתר ההוצאה

 

Loading ………….