תערוכה

שרונה אליאסף | להפגיש בין הקצוות

28/10/2016 - 26/11/2016

שרונה אליאסף | Making Ends Meet

 

27 באוקטובר – 26 בנובמבר, 2016

 

בתערוכת היחיד שלה Making Ends Meet, מציגה אליאסף סדרת ציורים חדשה המדגימה את נקודת המפגש טקסט-דימוי, תוך שימוש המדגיש את אופייה – המשחקי מצד אחד ובעל עומק פסיכולוגי מצד שני – של עבודתה בטכניקה של ריבוד שכבות ודפוסים בעלי צבעוניות עזה.  

אליאסף, שעוד מימי ילדותה חולקת את זמנה בין תל אביב לניו יורק, מושפעת מרעיון המקום המתחלף: ציוריה הם חללים תיאטרליים מדומים בהם היא יוצרת מניפולציה השאובה מתוך עולמה הפנימי ואידיאת האסתטיקה של היפה; שוזרת נרטיבים מוצפנים מרשמים חופפים שנאספו במדינות, שפות, זהויות, חֲבָרוֹת, חרדות וטכנולוגיות מקבילות שנחוו/נחוות בחיי היומיום. כמו בחלום, גם בציוריה אין דבר שאין לו ביטוי: שעשועוני טלוויזיה, שלטי חנויות, מבזקי חדשות, שיחות ששמעה כבדרך אגב, תופעות קוסמיות ודימויים דיגיטליים – כל אלה מתערבלים ומתמזגים לכדי קומפוזיציה אחת.

בעבודותיה חוקי הטבע והפיזיקה מושהים ומאבדים משמעות, בעוד ציורים מציגים עולמות הפוכים, אור היפר-ריאליסטי ועצמים בעלי משמעות כפולה, שנכנסים ויוצאים מתחום המופשט. אף על פי כן נדמה כי מבין הסדקים בלוגיקה השבורה והביטויים המקוטעים של אליאסף, עולות משמעויות נסתרות. הן מעורפלות כמו המציאות המדומה שאליאסף יוצרת ועם זאת גם ברורות היטב בעולם הממשות: זוהי במה תיאטרלית אחרת שבה התפאורה זזה, העתיד אינו ברור, המסרים סותרים והמפגשים הם צירופים של מקרים.

 

***

שרונה אליאסף (ילידת 1980) בוגרת בצלאל, האקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים, 2004 (BFA),

School of Visual Arts, ניו יורק, 2011 (MFA), ובשנת 2011 השתתפה בתכנית הלימודים של Skowhegan School of Painting and Sculpture, מיין, ארה"ב. ציוריה הוצגו בתערוכות הן בארץ והן בחו"ל ונכללות בפרסומים רבים. האמנית חולקת את זמנה בין ניו יורק לתל אביב, לשם חזרה להתגורר בשנת 2015.

 

-אמילי וויינר

Loading ………….