תערוכה

חיים סניור | בקוקו

26/03/2021 - 01/05/2021

חיים סניור | בקוקו

פתיחה: שישי, 26.03.2021

 

גלריה חזי כהן שמחה להציג את תערוכת היחיד של האמן חיים סניור 'בקוקו' . בתערוכה יציג סניור סדרת עבודות חדשה אשר יצר במהלך השנתיים האחרונות ואשר מבוססת על אישה והשראה, אליזבת.

העבודות מפוסלות בעץ ומטופלות בטכניקות מעורבות.

 

פיסול הדמות אליזבת היווה תפנית עבור סניור אשר גילה דרכה את המפתח לפסל בעדינות.

הפסלים מאופיינים במעט פרטים. לסניור קיימת זיקה לאלמנט של מגן דוד. לכן בחר לפסל את הקוקו של אליזבת כפנטגון ואת הפנים כמשושה כמהלך הפשטה קוביסטי המאפשר למבט, לתנועה ולרחשי הלב של אליזבת להתגלות בעיניי המתבונן. העבודות נושמות אך אילמות. הדמויות כאחיות לאישה אחת מביאות את הרכות והרגישות  הגבוהה של סניור מחד לדמות אותה הוא מפסל ומאידך לחומר שממנו היא נבראת כל פעם מחדש.

"גיליתי דרך אליזבת מפתח לאור מסוים אשר לא קיים בי. התבססתי על נופים שאני מחובר אליהם". הקומפוזיציה של הדמויות משקפת אופק ים תיכוני מואר.

סניור מאחד את הצופה עם נופים ישראלים של שמש בהירה ושל אור שוטף לבן ובוהק.

גוף העבודות של סניור מנגיש חלום אשר מותמר להיות כה מוחשי שכח הכבידה מתנתק מהחומר והופך להיות לא נעוץ בפיזי אלה בנוף אשר מתגלה דרך שיחה, דרך אישה.

במהלך פיסול גוף העבודות הנוכחי גילה סניור את המפתח לנוף אשר לא מוגבל על ידי צורה למרות ואולי דווקא כי הצורה קיימת. מצע הבלוק, המבנה המונוליתי ומאסיבי אשר ממנו נברא כל דמות מחדש מאשרות שיח ער של תנועה, רוח וחומר, חמלה ואהבה.

 

ליסה מוטרו, אביב 2021

 

התערוכה מוקדשת לנינה ומילה חיות

Loading ………….